Mega Radyo İskenderun
Kentin Tek Radyosu

 
 HÜSEYİN GÜLMEZ (Arnavutluk ) ,   Merhabalar iskenderun t tipi cezaevinde olan kardeşim mehmet ihsan gülmez ve koğuşundaki arkadaşlarına armağan olsunbrAhmet kayadan ağlama bu günler gelip geçer babam...          |           Emir Aşkaroğlu (İskenderun) ,   Sevgili dostlarım İlke ve Emreden "Beni Vur" parçasını rica ediyoruz. Sevgiler......          |           Şebnem (Demirçelik) ,   Ayrılık aman ayrılığı istiyorum...          |           Mine (İskenderun ) ,   Katerina Dalaka, survivor da yunan takımına sonradan katılan bir yarışmacı ve oldukça başarılı o nedenle sanırım bu kadar merak. Ama herhangi bi bahis söz konusu degil...          |           Elvis (Konya) ,   Ahmet Kayadan Başım Belada parçasını Filiz için istiyorum....          |           Erdoğan Coşkun (Hatay) ,   İskender’un T tipi kapalı cezaevi C3 kovuş Abdülaziz KOÇ Seni çok seviyoruz kardeşin Erdoğan Coşkundan bu Parça sana gelsin Mustafa Özarslan Kahpe Felek ...          |           Ahmet erkek (Iskenderun ) ,   Merak ettiğim bir husus var radyo dinlemeye bayılırım ancak iskenderun da çok fazla radyo yok sizi dinliyorum sizde de bi sıkıntı var şarkının ortasında reklama giriyorsunuz burdaki amaç nedir onu merak ediyorum tamam para kazanıyorsunuz ama olmaz şarkı ortasında reklam olmaz ...          |           Emrah (erzin) ,   İyi günler redyo mega fm sitedenizdeki linkte tarayıcı üzerinden dinleniyor fakat ben radyoyu uygulama üzerinden dinlemek istiyorum Radyoyu dinlemek için herhangi bir uygulama kullanıyormusunuz yardımcı olursanız çok sevinirrim iskenderunu çok seviyorum hatayın incisi iskenderuna selamlar ...          |           HÜDA (heryer isk.) ,   SIRADAKİ PARCA MİTHAT AMCAMA VE CAN BABAMA VE SİZİERE ARMAGANIM OLSUN:)br...          |           Mubarek Alpkıray (AdıyamanKahta) ,   Merhaba, ilk defa dinliyorum programı, muhabbet fevkalade güzel. çok değerli Yasin Hocama sualim olacaktır, gelecek kaygısı bir takıntı olabilir mi? Hayırlı akşamlar :) ...          |         
24 Ekim 2021 Pazar   
Kullanıcı:    Parola:    Üye Ol   Şifremi Unuttum  
 
 

Mega Radyo‘da Kalp Sağlığı Konuşuldu

 

Perşembe sabahları Mega Radyo’da canlı yayınlanan ‘Sağlıkta Gelişim’ programında bu hafta kalp sağlığı ile ilgili konular konuşuldu.

Perşembe sabahları Mega Radyo’da canlı yayınlanan ‘Sağlıkta Gelişim’ programında bu hafta kalp sağlığı ile ilgili konular konuşuldu. Mega Medya Grubu Genel yayın yönetmeni, deneyimli gazeteci, radyocu Semir Yazıcı’nın sunduğu Programın canlı yayın konuğu İskenderun Özel Gelişim Hastanesi Kardiyoloji Uzmanı Doç. Dr. Mustafa Akçakoyun, kalp hastalıkları ile ilgili önemli bilgileri paylaştı.

Özel Gelişim Hastanesinde yeni hasta kabulüne başlayan Kardiyoloji Uzmanı Doç. Dr. Mustafa Akçakoyun, kalp çarpıntısı, kalp krizi, anjiyo, elektrofizyolojik çalışma (eps), damar daralması, damar tıkanması, genişlemesi ve yırtılması konusunda önemli bilgiler verdi.

Göğüste aniden ortaya çıkan ağrı ve sıkışma hissiyle başlayan kalp krizinde erken müdahalenin önemli olduğunu söyleyen Doç. Dr. Mustafa Akçakoyun, “Erken müdahale hem hayati riskin azaltılmasını hem de kalp kasının zarar görmeden kurtulabilmesini sağlayabiliyor. Diyabet, aşırı kilo, kötü beslenme ve hareketsizlik gibi kalp hastalıklarına yol açabilecek faktörlerde yapılacak olumlu değişiklikler, hastalığın ortaya çıkmasını geciktirebiliyor. Kalp krizinin erken tanı ve tedavisi kalbin aldığı hasarı azaltıyor. Kalp krizleri yaygın olarak bilindiği gibi her zaman ani ve şiddetli göğüs ağrısı şeklinde oluşmaz. Bazı insanlar belirgin bir şikayet hissetmeden de sessiz olarak kalp krizi geçirebilir.” dedi.

Elektrofizyolojik çalışma ve anjiyo hakkında da bilgiler veren Doç. Dr. Mustafa Akçakoyun, “kalp ritim bozukluklarının tanısını, tespitini ve anlaşılmasını sağlayan bir tanı yöntemi olan Elektrofizyolojik çalışma, anjiyo cihazı ve elektrofizyolojik kayıt sistemini ihtiva eden özel bir laboratuvarda yapılır.

Kalbi besleyen, koroner damar adı verilen damarların görüntülenmesi olarak özetlenen Anjiyo, daha önceleri sadece belli hastanelerde yapılmakla birlikte hastalar bunun için şehir dışına çıkmaktaydı. Özel gelişim hastanesi kapsamlı tedaviyi yanı başınıza getirdi.  Kardiyoloji bölümümüzde, güncel ulusal ve uluslararası kılavuzlar rehberliğinde kalp ve kalp ile ilişkili hastalıkların tanısı ve tedavisi amacı ile hizmet verilmektedir. Kalp sağlığının korunması konusunda hasta ve sağlıklı bireylere gerekli öneriler sunulmaktadır. Artık bu gibi tedaviler için hastaların şehir dışına çıkmalarına gerek kalmadı. ‘dedi.

Mega Radyo stüdyolarından canlı yayımlanan ‘Sağlıkta Gelişim’ söyleşi programı, FM bandı 97,7 frekansından ve eşzamanlı olarak www.megaradyoiskenderun.com internet üzerinden canlı yayınlandı. Mega Medya Grubu Genel Müdürü Semir Yazıcı’nın hazırlayıp sunduğu programın teknik kumanda masasını Mustafa Mert ve Şirvan Selçuk yönetti.

 
Tarih       : 08 Nisan 2020
 
 
 

Tüm Hakları Saklıdır. | All Rights Reserved | Copyright © 2014

 

rt.png (35×20) RadyoSitesiKur