Mega Radyo İskenderun
Kentin Tek Radyosu

 
 HÜSEYİN GÜLMEZ (Arnavutluk ) ,   Merhabalar iskenderun t tipi cezaevinde olan kardeşim mehmet ihsan gülmez ve koğuşundaki arkadaşlarına armağan olsunbrAhmet kayadan ağlama bu günler gelip geçer babam...          |           Emir Aşkaroğlu (İskenderun) ,   Sevgili dostlarım İlke ve Emreden "Beni Vur" parçasını rica ediyoruz. Sevgiler......          |           Şebnem (Demirçelik) ,   Ayrılık aman ayrılığı istiyorum...          |           Mine (İskenderun ) ,   Katerina Dalaka, survivor da yunan takımına sonradan katılan bir yarışmacı ve oldukça başarılı o nedenle sanırım bu kadar merak. Ama herhangi bi bahis söz konusu degil...          |           Elvis (Konya) ,   Ahmet Kayadan Başım Belada parçasını Filiz için istiyorum....          |           Erdoğan Coşkun (Hatay) ,   İskender’un T tipi kapalı cezaevi C3 kovuş Abdülaziz KOÇ Seni çok seviyoruz kardeşin Erdoğan Coşkundan bu Parça sana gelsin Mustafa Özarslan Kahpe Felek ...          |           Ahmet erkek (Iskenderun ) ,   Merak ettiğim bir husus var radyo dinlemeye bayılırım ancak iskenderun da çok fazla radyo yok sizi dinliyorum sizde de bi sıkıntı var şarkının ortasında reklama giriyorsunuz burdaki amaç nedir onu merak ediyorum tamam para kazanıyorsunuz ama olmaz şarkı ortasında reklam olmaz ...          |           Emrah (erzin) ,   İyi günler redyo mega fm sitedenizdeki linkte tarayıcı üzerinden dinleniyor fakat ben radyoyu uygulama üzerinden dinlemek istiyorum Radyoyu dinlemek için herhangi bir uygulama kullanıyormusunuz yardımcı olursanız çok sevinirrim iskenderunu çok seviyorum hatayın incisi iskenderuna selamlar ...          |           HÜDA (heryer isk.) ,   SIRADAKİ PARCA MİTHAT AMCAMA VE CAN BABAMA VE SİZİERE ARMAGANIM OLSUN:)br...          |           Mubarek Alpkıray (AdıyamanKahta) ,   Merhaba, ilk defa dinliyorum programı, muhabbet fevkalade güzel. çok değerli Yasin Hocama sualim olacaktır, gelecek kaygısı bir takıntı olabilir mi? Hayırlı akşamlar :) ...          |         
24 Ekim 2021 Pazar   
Kullanıcı:    Parola:    Üye Ol   Şifremi Unuttum  
 
 

Çolakoğlu; ‘Şeker En Tatlı Zehirdir!’

 

Her Perşembe sabahı Mega Radyo’da canlı yayınlanan ‘Sağlıkta Gelişim’ programında bu hafta iç hastalıkları ile ilgili hastalıklar ve tedavileri konuşuldu.

Her Perşembe sabahı Mega Radyo’da canlı yayınlanan ‘Sağlıkta Gelişim’ programında bu hafta iç hastalıkları ile ilgili hastalıklar ve tedavileri konuşuldu. Programın canlı yayın konuğu İskenderun Özel Gelişim Hastanesi İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Ender Çolakoğlu, erişkin hastalıkları ile ilgili önemli bilgileri paylaştı.

Özel Gelişim Hastanesinde görevli kentin sevilen başarılı hekimlerinden İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Ender Çolakoğlu, şeker hastalığı, hipertansiyon, yüksek tansiyon, tiroid bezi hastalıkları, kanser, gibi hastalıklar hakkında önemli bilgiler verdi. Sadece sağlık konularının konuşulduğu söyleşi programının yapımı ve moderatörlüğünü Mega Medya Grubu Genel Müdürü Semir Yazıcı gerçekleştiriyor.

Şeker hastalığına hareketsiz yaşam, dengesiz beslenme, genetik faktörler gibi durumların neden olduğunu söyleyen Dr. Ender Çolakoğlu, şeker hastalığını da, vücuda zarar veren, birçok uzvumuzun işlevini bozan bir zehir’e benzetti.

Gazeteci Semir Yazıcı’nın sorularını samimiyetle yanıtlayan Dr. Çolakoğlu, kandaki şeker oranının fazlasının kalp, damar, göz, böbrek, beyin gibi hayati önem taşıyan organlara zarar verebileceği gibi, ayaklarda da hasara yol açabileceğini ifade etti.

Hipertansiyon ve tiroid hastalıkları tanı ve tedavisi hakkında da önemli bilgiler veren Dr. Ender Çolakoğlu, “ Hipertansiyon birçok nedene bağlı olarak ortaya çıkan kan basıncı yüksekliğidir. Yüksek tansiyon hastalarının tedavisi için öncelikli olarak hastaların yaşam tarzında değişiklikler yapması istenir.

Tiroit bezi, Salgıladığı hormonlar sayesinde vücuttaki birçok fonksiyonu düzenler. Eksikliği ya da fazlalığı durumunda çok ciddi rahatsızlıklara ve şikayetlere neden olabilir. Ülkemiz gibi tiroit hastalıklarının fazla olduğu bölgelerde tiroit muayene ve taramaların yapılması hayati önem taşımaktadır.” dedi.

Kanser hastalığı hakkında da bilgiler veren Dr. Ender Çolakoğlu, “ Son yıllarda kirli hava, kötü çevre ve beslenme bozukluklarının yanı sıra nikotin, tütün tüketiminin artmasına bağlı olarak, kanser hastalıklarının sayısında gözle görülür bir artma olmuştur” dedi. Erken tanı ve tedaviler için gerekli teknik alt yapı ve uzman kadro ile İskenderun Gelişim Hastanesinde görev yapmaktan memnuniyet duyduğunu ifade eden Dr. Çolakoğlu, “Bu coğrafyanın bir evladı olarak Memleketimde bu onurlu hizmeti yapmaktan, bu güzel imkânlarla hastalarımıza sağlık hizmeti vermekten dolayı mutluyum, gururluyum” dedi.

Mega Radyo stüdyolarından canlı yayımlanan “Sağlıkta Gelişim” söyleşi programı, FM bandı 97,7 frekansından ve eşzamanlı olarak www.megaradyoiskenderun.com internet üzerinden canlı yayınlandı. Mega Medya Grubu Genel Müdürü Semir Yazıcı’nın hazırlayıp sunduğu programın teknik kumanda masasını Mustafa Mert ve Şirvan Selçuk yönetti.

 
Tarih       : 08 Nisan 2020
 
 
 

Tüm Hakları Saklıdır. | All Rights Reserved | Copyright © 2014

 

rt.png (35×20) RadyoSitesiKur