Mega Radyo İskenderun
Kentin Tek Radyosu

 
 HÜSEYİN GÜLMEZ (Arnavutluk ) ,   Merhabalar iskenderun t tipi cezaevinde olan kardeşim mehmet ihsan gülmez ve koğuşundaki arkadaşlarına armağan olsunbrAhmet kayadan ağlama bu günler gelip geçer babam...          |           Emir Aşkaroğlu (İskenderun) ,   Sevgili dostlarım İlke ve Emreden "Beni Vur" parçasını rica ediyoruz. Sevgiler......          |           Şebnem (Demirçelik) ,   Ayrılık aman ayrılığı istiyorum...          |           Mine (İskenderun ) ,   Katerina Dalaka, survivor da yunan takımına sonradan katılan bir yarışmacı ve oldukça başarılı o nedenle sanırım bu kadar merak. Ama herhangi bi bahis söz konusu degil...          |           Elvis (Konya) ,   Ahmet Kayadan Başım Belada parçasını Filiz için istiyorum....          |           Erdoğan Coşkun (Hatay) ,   İskender’un T tipi kapalı cezaevi C3 kovuş Abdülaziz KOÇ Seni çok seviyoruz kardeşin Erdoğan Coşkundan bu Parça sana gelsin Mustafa Özarslan Kahpe Felek ...          |           Ahmet erkek (Iskenderun ) ,   Merak ettiğim bir husus var radyo dinlemeye bayılırım ancak iskenderun da çok fazla radyo yok sizi dinliyorum sizde de bi sıkıntı var şarkının ortasında reklama giriyorsunuz burdaki amaç nedir onu merak ediyorum tamam para kazanıyorsunuz ama olmaz şarkı ortasında reklam olmaz ...          |           Emrah (erzin) ,   İyi günler redyo mega fm sitedenizdeki linkte tarayıcı üzerinden dinleniyor fakat ben radyoyu uygulama üzerinden dinlemek istiyorum Radyoyu dinlemek için herhangi bir uygulama kullanıyormusunuz yardımcı olursanız çok sevinirrim iskenderunu çok seviyorum hatayın incisi iskenderuna selamlar ...          |           HÜDA (heryer isk.) ,   SIRADAKİ PARCA MİTHAT AMCAMA VE CAN BABAMA VE SİZİERE ARMAGANIM OLSUN:)br...          |           Mubarek Alpkıray (AdıyamanKahta) ,   Merhaba, ilk defa dinliyorum programı, muhabbet fevkalade güzel. çok değerli Yasin Hocama sualim olacaktır, gelecek kaygısı bir takıntı olabilir mi? Hayırlı akşamlar :) ...          |         
24 Ekim 2021 Pazar   
Kullanıcı:    Parola:    Üye Ol   Şifremi Unuttum  
 
 

HBB’ den İskenderun’a Dev Yatırım

 


...

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından İskenderun’a yapılması planlanan projeler İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) konferans salonunda gerçekleştirilen toplantıda masaya yatırıldı.

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın katılımıyla HBB Ulaştırma Dairesi başkanlığı tarafından İTSO’ da yapılan toplantıda İskenderun için tasarlanan ulaşım ve kavşaklarla ilgili yatırım projeleri tanıtıldı.

Toplantıda açılış konuşmasını HBB Ulaştırma Dairesi Başkanlığına ev sahipliği yapan İTSO Yönetim Kurulu Başkanı Levent Hakkı Yılmaz yaptı. İTSO Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz HBB Ulaştırma Dairesi Başkanlığı tarafından planlanan projelerin hayata geçmesi ile İskenderun’ un daha modern bir görünüme kavuşacağını, yoğun trafiğin rahatlayacağını söyledi. Konuşma sırasında halkın iki büyük sorunu olan parkomat sistemi ve su faturalarına değinen başkan Yılmaz, İTSO olarak İskenderun yararı için planlanan tüm projeleri desteklemek adına her türlü göreve hazır olduklarını belirtti. Ayrıca bu önemli toplantıya ev sahipliği yaptıkları içinde İTSO olarak gurur duyduklarını ekledi.

Başkan Levent Yılmaz’ın ardından söz alan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş şunları söyledi; “ İskenderun için yapılan projeleri İskenderun da açıklıyoruz. HBB olarak tüm ilçelerimize hizmet götürmenin gayreti içerisindeyiz. İskenderun’da kavşakların düzenlenmesine yönelik başlatılan bu projelerin çok önemli olduğunu düşünüyorum, 2015 Ekim ayında başlayacak olan ilk projeyi Ocak ayında bitirmeyi hedefliyoruz. Diğer projeyi de Ocak ayından sonra başlayıp, bahar ayına kadar tamamlamayı hedefliyoruz. 7 ay içerisinde İskenderun Arsuz Kavşağı ve İsmet İnönü kavşağındaki çalışmaları tamamlayarak, burada trafiğin rahat nefes almasını sağlayacağız. İskenderun için son derece önemli olduğunu düşündüğümüz proje 40 Milyon Tl’ye mal olacak ve 7 ay gibi bir sürede bitirmeyi hedefliyoruz.” diye konuştu.

 Yapılan konuşmaların ardındanHBB Daire Başkanlığı üyeleri İskenderun için planladıkları ulaşım mastır planına değindi. Bu kapsamda İskenderun’ un iki dar boğazı olarak nitelendirdikleri İskenderun Arsuz Yol Kavşağına ve İsmet İnönü kavşağına yapılacak olan çalışmalar sine vizyon ve slayt destekli olarak anlatıldı.

HBB Ulaşım Daire Başkanlığı tarafından İskenderun Arsuz yol kavşağı ve İnönü Meydanı ile ilgili hazırlanan projelerden en uygun olduğu düşünülen kavşak projeleri ayrıntılı bir şekilde video ve slaytlarla anlatıldı. İskenderun trafik ve ulaşım sorununa köklü çözüm getirmesi beklenen projelerin sunumunun ardından katılımcılar sırasıyla fikirlerini dile getirdiler. Battı çıktı projesinin yağışlarda sel altında kalan İskenderun için uygun olmayacağı, bu bağlamda üst geçit yapılmasının daha uygun olacağı, İskenderun un gelişme ihtimaline karşı ileriye dönük daha uzun ömürlü bir proje düşünülerek plan yapılması gerektiği, trafik yoğunluğu azaltılması için düşünülen bu projelerin liman kapısından başlayıp Belen’ e kadar devam etmesi gerektiği, planlanan projelerde yaya geçidinin ve bisiklet yolunun da düşünülmesi gerektiği gibi fikirler davetliler tarafından ortaya atıldı.  Sunulan bu fikirleri not alan daire başkanlığı üyeleri bu konuları değerlendireceklerini belirtti.

İskenderun - Arsuz yol kavşağı ve pac meydanı için planlanan projelerin konu edilmesinden sonra yine İskenderun için düşünülen teleferik projesi sürpriz olarak slayt sunumuyla anlatıldı. Konferans salonunda bulunan davetliler kurulması planlanan teleferik için 5 ayrı proje geliştiren HBB Daire Başkanlığına sorular yöneltti. İskenderun belediyesinin de bir teleferik projesi olduğu konusundaki soruya HBB Başkanı Savaş “ Teleferik, ulaşım bizim işimiz. Bu büyükşehirin işi. Teleferiği biz kuracağız.” diyerek karşılık verdi.

Son olarak merak edilen parkomat sistemi ve su faturaları hakkındaki soruları cevaplayan Başkan Savaş, parkomat meselesinde yapılan işlemlerin İskenderun Belediyesiyle birlikte yapıldığının altını çizdi.

HBB Daire başkanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, su faturalarının hukuksal olduğu, rakamların 2014 Kasım ayında tüm meclis üyeleriyle yapılan bütçe hesaplamaları sonucunda karar verildiği açıklaması yapılarak, rakamların meclis kararıyla ortak oluşturulduğu, HBB olarak siyaseten kendilerinin halkla karşı karşıya getirilmek üzere hedef gösterilmek istendiği belirtildi. Kasım ayında fiyatların normale çekilmesi için çalışmalar yapıldığı da açıklandı.

 
Tarih       : 23 Temmuz 2015
 
 
 

Tüm Hakları Saklıdır. | All Rights Reserved | Copyright © 2014

 

rt.png (35×20) RadyoSitesiKur