Mega Radyo İskenderun
Kentin Tek Radyosu

 
 HÜSEYİN GÜLMEZ (Arnavutluk ) ,   Merhabalar iskenderun t tipi cezaevinde olan kardeşim mehmet ihsan gülmez ve koğuşundaki arkadaşlarına armağan olsunbrAhmet kayadan ağlama bu günler gelip geçer babam...          |           Emir Aşkaroğlu (İskenderun) ,   Sevgili dostlarım İlke ve Emreden "Beni Vur" parçasını rica ediyoruz. Sevgiler......          |           Şebnem (Demirçelik) ,   Ayrılık aman ayrılığı istiyorum...          |           Mine (İskenderun ) ,   Katerina Dalaka, survivor da yunan takımına sonradan katılan bir yarışmacı ve oldukça başarılı o nedenle sanırım bu kadar merak. Ama herhangi bi bahis söz konusu degil...          |           Elvis (Konya) ,   Ahmet Kayadan Başım Belada parçasını Filiz için istiyorum....          |           Erdoğan Coşkun (Hatay) ,   İskender’un T tipi kapalı cezaevi C3 kovuş Abdülaziz KOÇ Seni çok seviyoruz kardeşin Erdoğan Coşkundan bu Parça sana gelsin Mustafa Özarslan Kahpe Felek ...          |           Ahmet erkek (Iskenderun ) ,   Merak ettiğim bir husus var radyo dinlemeye bayılırım ancak iskenderun da çok fazla radyo yok sizi dinliyorum sizde de bi sıkıntı var şarkının ortasında reklama giriyorsunuz burdaki amaç nedir onu merak ediyorum tamam para kazanıyorsunuz ama olmaz şarkı ortasında reklam olmaz ...          |           Emrah (erzin) ,   İyi günler redyo mega fm sitedenizdeki linkte tarayıcı üzerinden dinleniyor fakat ben radyoyu uygulama üzerinden dinlemek istiyorum Radyoyu dinlemek için herhangi bir uygulama kullanıyormusunuz yardımcı olursanız çok sevinirrim iskenderunu çok seviyorum hatayın incisi iskenderuna selamlar ...          |           HÜDA (heryer isk.) ,   SIRADAKİ PARCA MİTHAT AMCAMA VE CAN BABAMA VE SİZİERE ARMAGANIM OLSUN:)br...          |           Mubarek Alpkıray (AdıyamanKahta) ,   Merhaba, ilk defa dinliyorum programı, muhabbet fevkalade güzel. çok değerli Yasin Hocama sualim olacaktır, gelecek kaygısı bir takıntı olabilir mi? Hayırlı akşamlar :) ...          |         
16 Haziran 2024 Pazar   
Kullanıcı:    Parola:    Üye Ol   Şifremi Unuttum  
 
 

Hatay ‘Deprem’e Hazır mı?

 

İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Öğretim Görevlisi İnşaat Yüksek Mühendisi Sıtkı Alper Özdemir, Mega Radyo’da yayınlanan, ‘Semir Yazıcı ile Panorama’ söyleşi programının canlı yayın konuğu oldu.

İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Öğretim Görevlisi İnşaat Yüksek Mühendisi Sıtkı Alper Özdemir, Mega Radyo’da yayınlanan, ‘Semir Yazıcı ile Panorama’ söyleşi programının canlı yayın konuğu oldu. Özdemir, Elazığ’da yaşanan deprem sonrasında Hatay için uyardı; “Yerel Yönetimler, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Mühendis ve Mimarlar odası, Üniversite, AFAD ve tüm ilgili STK’lar bir araya gelerek ‘Hatay Deprem Master Planı’nı hazırlamalıdır.”

Vatandaşlardan yoğun ilgi gören ve dinlenen ‘Panorama’ programında deneyimli gazeteci, usta radyocu Semir Yazıcı’nın sorularını cevaplayan İnşaat Yüksek Mühendisi Sıtkı Alper Özdemir, Elazığ merkezli ve Hatay’da da hissettiğimiz depremin ardından deprem haritasına göre Hatay’ın kırmızı kuşakta bulunduğuna dikkat çekerek önemli uyarılarda bulundu.

Deprem ya da afetlerin genellikle başa geldikten sonra, acı tecrübeler neticesinde hatırlandığını vurgulayan Sıtkı Alper Özdemir, “Unutmayalım ki, ülkemiz deprem riski ile her zaman karşı karşıya. Ve buna her zaman hazırlıklı olmalıyız, gereken tedbirler mutlaka alınmalı. En son Elazığ depremi ile kuzey, güney birçok ilde ‘Deprem’i bir kez daha derinden hissettik. Kandilli Rasathanesi’nin belirlemelerine göre aslında ülkemizde her gün yüzlerce deprem olmakta. Şunu unutmayalım ‘Deprem’ bizim gerçeğimiz. Hatay ilimiz, konum olarak deprem kuşağı üzerindedir. 18 Mart 2018 tarih ve 30364 sayılı (mükerrer) Resmi Gazete’de yayınlanan AFAD tarafından güncellenmiş olan Türkiye Deprem Haritası’na göre ülkemizin dört bir yanında deprem riski bulunmaktadır. Hatay ilimiz de deprem haritasına göre kırmızı kuşakta bulunmakta ve yüksek risk taşımaktadır. Aslında önemli olan bizim yapılaşmalarımızın ve imar durumlarımızın bu depremlere karşı göstereceği tepki ile hızla gelişen inşaat teknolojisiyle bu durumlara karşı tedbir alabilmek son derece önemlidir. Önemli olan ehil teknik personel ile zemin etütlerinin sağlıklı yapılması, inşaat faaliyetlerinin ciddi bir şekilde uygulanması ve kontrol mekanizmalarının gerekli denetimleri yapmasıdır” dedi.

Özdemir, “Özet olarak Hatay ilimizde bunları yerine getirmek için neler yapmalıyız? Öyleyse soralım; ‘İlgili kurumlar olarak Deprem Araştırması Enstitüsü ile Hatay’ın son durumu hakkında iletişim içerisinde miyiz? Mühendis ve Mimarlar Odası olarak Hatay ile ilgili deprem raporlarımız mevcut mu? Yerel Yönetimler ve ilgili Bakanlıkla birlikte olası gelecek depremlerde ayakta kalamayacak olan yapılarımızı tespit ettik mi? Bunu yaptıysak sonucu ne oldu? Yapı Denetim sistemi ve Müteahhitlik faaliyetlerini sürdüren özel teşebbüsle birlikte istişare ve denetim halinde miyiz? İmar’da barışabildik mi? Barıştığımız yapılar gerçekten ‘Deprem’e hazır mı?’ Hatay için bir şans olan İskenderun Teknik Üniversitesi ile akademik ve bilimsel istişareler mutlaka yapılmalıdır. Akademisyenler ve bilim insanlarıyla birlikte, ‘Yerel Yönetimler, Meslek Odaları, ilgili kurumlar ve İnşaat Dünyası olarak, ‘Hatay Deprem Master Planı’ hazırlanmalı ve bu konu üzerinde hep birlikte çalışmalıyız” diyerek ‘Deprem’in her an kapımızda olduğunu hatırlattı.

Mega Radyo stüdyolarından canlı yayımlanan, oldukça yüksek oranda ilgi gören ‘Semir Yazıcı İle Panaroma’ söyleşi programı, FM bandı 97,7 frekansından ve eşzamanlı olarak www.megaradyoiskenderun.com internet üzerinden, ayrıca sosyal medya hesabı üzerinden de canlı yayınlandı. Mega Medya Grubu Genel Yayın Yönetmeni Semir Yazıcı’nın hazırlayıp sunduğu programın teknik kumanda masasını Mustafa Mert ve Şirvan Selçuk yönetti.                          

 
Tarih       : 08 Nisan 2020
 
 
 

Tüm Hakları Saklıdır. | All Rights Reserved | Copyright © 2014

 

rt.png (35×20) RadyoSitesiKur