Mega Radyo İskenderun
Kentin Tek Radyosu

 
 HÜSEYİN GÜLMEZ (Arnavutluk ) ,   Merhabalar iskenderun t tipi cezaevinde olan kardeşim mehmet ihsan gülmez ve koğuşundaki arkadaşlarına armağan olsunbrAhmet kayadan ağlama bu günler gelip geçer babam...          |           Emir Aşkaroğlu (İskenderun) ,   Sevgili dostlarım İlke ve Emreden "Beni Vur" parçasını rica ediyoruz. Sevgiler......          |           Şebnem (Demirçelik) ,   Ayrılık aman ayrılığı istiyorum...          |           Mine (İskenderun ) ,   Katerina Dalaka, survivor da yunan takımına sonradan katılan bir yarışmacı ve oldukça başarılı o nedenle sanırım bu kadar merak. Ama herhangi bi bahis söz konusu degil...          |           Elvis (Konya) ,   Ahmet Kayadan Başım Belada parçasını Filiz için istiyorum....          |           Erdoğan Coşkun (Hatay) ,   İskender’un T tipi kapalı cezaevi C3 kovuş Abdülaziz KOÇ Seni çok seviyoruz kardeşin Erdoğan Coşkundan bu Parça sana gelsin Mustafa Özarslan Kahpe Felek ...          |           Ahmet erkek (Iskenderun ) ,   Merak ettiğim bir husus var radyo dinlemeye bayılırım ancak iskenderun da çok fazla radyo yok sizi dinliyorum sizde de bi sıkıntı var şarkının ortasında reklama giriyorsunuz burdaki amaç nedir onu merak ediyorum tamam para kazanıyorsunuz ama olmaz şarkı ortasında reklam olmaz ...          |           Emrah (erzin) ,   İyi günler redyo mega fm sitedenizdeki linkte tarayıcı üzerinden dinleniyor fakat ben radyoyu uygulama üzerinden dinlemek istiyorum Radyoyu dinlemek için herhangi bir uygulama kullanıyormusunuz yardımcı olursanız çok sevinirrim iskenderunu çok seviyorum hatayın incisi iskenderuna selamlar ...          |           HÜDA (heryer isk.) ,   SIRADAKİ PARCA MİTHAT AMCAMA VE CAN BABAMA VE SİZİERE ARMAGANIM OLSUN:)br...          |           Mubarek Alpkıray (AdıyamanKahta) ,   Merhaba, ilk defa dinliyorum programı, muhabbet fevkalade güzel. çok değerli Yasin Hocama sualim olacaktır, gelecek kaygısı bir takıntı olabilir mi? Hayırlı akşamlar :) ...          |         
30 Kasım 2021 Salı   
Kullanıcı:    Parola:    Üye Ol   Şifremi Unuttum  
 
 

MFÖ


...

MFÖ / Müzik Grubu

 

Mazhar Fuat Özkan, Türk pop müzik grubu. Mazhar Alanson, Fuat Güner ve Özkan Uğur’dan oluşmaktadır. 1985 ve 1988 yıllarında sırasıyla Diday Diday Day ve Sufi şarkılarıyla ülkemizi Eurovision şarkı yarışmasında temsil etmişlerdir.

Kuruluş

1966 yılında Fuat Güner’in elindeki The Beatles plağını gören Mazhar Alanson plağı beraber dinleme teklifi eder ve Mazhar ve Fuat’ın tanışması böyle gerçekleşir. İkili öncelikle Kaygısızlar grubunda çalışırlar. Kadrosunda Ali Serdar, Semih Oksay ve Fikret Kızılok gibi isimleri barındırırlar. Daha sonra grup Barış Manço ile çalışmaya başlar. Bu arada da Özkan Uğur, Kurtalan Ekspres, Erkin Koray, Ersen ve Dadaşlar gibi isimlerle çalışmaktadır.

MFÖ öncesi

Kaygısızlar’dan sonra Mazhar ve Fuat beraber müzik yapmaya başlarlar. Mazhar – Fuat’ın tek albümü Türküz Türkü Çağırırız 1973’te çıktı. Güllerin İçinden’in ilk halinni de bulunduğu bu albüm çok fazla ilgi görmedi. Albümden bir kaç 45lik çıktı. Mazhar ve Fuat, yanların Özkan Uğur, Ayhan Sicimoğlu ve Galip Boransu’yu alarak 1976’da İpucu Beşlisi’ni kurdu. Grup bir 45lik çıkardı. Heyecanlı şarkılarına İzzet Öz tarafından da bir klip çekildi. Bu klip Türkiye’nin ilk klibi sayılmaktadır. Grubun ayrılmasından sonra Fuat Güner ve Özkan Uğur, Ferhan Şensoy’un Şahları da Vururlar oyunu için beste yaptılar. Daha sonra üçlü Ajda Pekkan ve Seyyal Taner gibi isimlerin arkasında çaldılar.

Ele Güne Karşı Yapayalnız

En sonunda 1984’te grup ilk albümleri Ele Güne Karşı’yı çıkardılar. Buradaki bir çok beste Şahları da Vururlar oyunu için yapılan bestelerdi. Mazhar Alanson söz yazarlığındaki başarısı ile dikkat çekmişti. Grup 1985 Eurovision Şarkı Yarışmasına katıldı. Diday Diday Day ile katıldıkları yarışmada 14. oldular. Bu yarışmada sunucunun Mazhar Fuat Özkan’ı kısaltıp MFÖ demesi grubun bu kısaltmayı kullanmasına neden oldu. Yarışma sonrası çıkan Peki Peki Anladık’ın ikinci yüzü tamamen İngilizce şarkılarla doluydu. Ancak MFÖ’nün yurtdışına açılma hayalleri gerçekleşmedi. 1986’da Vak The Rock çıktı. Hollanda’da kaydedilen albümün bir de klibi vardı. 1987’de No Problem çıktı. Buradaki bir çok şarkı Mazhar Alanson’un başrolünü oynadığı Arkadaşım Şeytan filminde kullanılmıştır. 1988’de grup 1988 Eurovision Şarkı Yarışmasına Sufi ile katılmıştır. Ancak bu sefer de 15. oldular. 1989’da grubun ilk best of’u çıktı. Aynı yıl 3. kez Eurovision’a katılmak isteyen grup Adı Naim adlı şarkılarıyla Türkiye elemelerini geçemediler.

1990’lar
1990’da Geldiler albümü çıktı. Albüm içinde bulunan 1990’lar bol kullanılacak efektleri, rap denemelerini, anlamsız söylenen sözleri bilinen MFÖ sound’uyla birleştirmişlerdi. 1992’de iki albümü birden farklı firmalarla çıkardılar. Agannaga Rüşvet eleştirel şarkılarıyla dikkat çekerken, Fahir Atakoğlu ile çalışılan Dönmem Yolumdan daha az dikkat çekmiştir. 1995 tarihli Mazeretim Var Asabiyim Ben rock tarzının kullanıldığı, Erdal Kızılçay ile çalışılmış bir albümdü. Bu albümden sonra Alanson sinemaya ağırlık vermiş ve solo bir albüm yapmış, Uğur da sinema ve televizyona ağırlık vermiş, Güner ise bir solo albümle beraber bir çok sanatçıya destek olmuştur.

2000
Grup uzun bir aradan sonra MFÖ single’ını çıkarırlar. Eski şarkılarının yeni düzenlemelerinin bulunduğu bu single’dan sonra Collection best of’u çıkar. Yeni bir şarkının bulunduğu bu albüm de eski şarkıların yeni düzenlemelerini barındırmaktadır. 2006’da ise 11 yıllık aradan sonra yeni şarkıların bulunduğu isim babasının Cem Yılmaz olduğu AGU piyasaya sürülmüştür.

Albümleri
Ele Güne Karşı Yapayalnız (1984)
Aşık Oldum / I Fall In Love (1985)
Peki Peki Anladık (1985)
Vak The Rock (1986)
No Problem (1987)
The Best Of MFÖ (1989)
Geldiler (1990)
Agannaga Rüşvet (1992)
Dönmem Yolumdan (1992)
M.V.A.B. (1995)
MFÖ (2003)
Collection (2003)
AGU (2006)

 
 

Tüm Hakları Saklıdır. | All Rights Reserved | Copyright © 2014

 

rt.png (35×20) RadyoSitesiKur